קייטנות אנגלית בכפר הירוק מגילאי 7 עד 16
1.7.24 עד 15.8.24


צוות הוראה מנוסה יחד עם מדריכים צעירים דוברי אנגלית


summer school -english every day

הקייץ חוזר ואתו גם אנחנו יורדים מהזום וחוזרים לקייטנות שלנו בכפר הירוק.

והשנה שיתוף פעולה בינינו ובין קייטנת FAMILY בניהולה של דניאל בקר שמאפשר שילוב פעילויות נוספות לסדר היום שלנו.

בקייטנה נדאג לחבר את הילדים לאנגלית, לקדם אותם ולצמצם פערים קיימים… והכל בשיטות אחרות, תכנית לימוד אלטרנטיבית המותאמת לדוברי עברית ואפילו למיתקשים וללקויי למידה, מישחקים, משחקי תפקיד ועוד.

מחזור אחד חוסך הרבה שיעורים פרטיים ותיסכול !

אחרי הקייץ תוכלו תמיד להמשיך איתנו בזום…

קייטנות אנגלית שלנו יתחילו השנה ב 1.7.24 כפוף להנחיות משרדי הבריאות והחינוך.

בקייטנות ה -summer school  שלנו יש מסלולים לכל הגילאים: צעירים שעדיין לא למדו אנגלית, תלמידים שכבר יודעים קצת, תלמידי תיכון- לכל אחד ואחת אנחנו מתאימים תכנית אישית.

הילדים ייהנו מ…

 1.  תכנית לימודים אלטרנטיבית שתקפיץ אותם בכמה רמות!
 2. מניסיון של קרוב ל-30 שנה של summer schools
 3. תכנית אישית מותאמת
 4. למידה בקבוצות קטנות (4-6)
 5. משחקים ופעילויות אחרות התורמות להצלחת הלמידה
 6.  שילוב פעילויות לצעירים כמו המירוץ למיליון, מצא את המטמון, פעילות ODT, השרדות, קונדיטורים צעירים, פעילות DIY, בלשים צעירים ועוד…

   

שיטה-מבטיחה

בין קייץ לקייץ וגם למי שלא יכול להגיע לכפר הירוק מפאת המרחק או אילוצים אחרים נשמח לעזור ולתמוך בקייץ ובמהלך השנה בשיעורים ובקורסים בזום ובמוצרים הדיגיטליים שלנו לשיפור האנגלית.

 

 

 

 

הלימודים ב-summer school

למידה פרטנית בתוכנית אישית בקבוצה קטנה

מדריך לכל 5-6 תלמידים בממוצע. התאמת תוכנית הלימודים לרמת התלמיד ולצרכיו. פתרונות ללקויי למידה ומיתקשים

לימודים באווירה אחרת

סדר יום גמיש. שילוב של למידה ומשחקים. מדריכים צעירים. הדרכה אישית.

פעיליות הלמידה

משך הפעילות 6.5 שעות. תירגול בעזרת ספרי הלימוד היחודים. משחקי למידה. פעילויות מחוץ לכיתה ובכפר|(משחקי כדור, תופסת, סיורים בכפר ועוד). דיאלוגים והצגות של התלמידים. Walk and Talk.

אסטרטגיות למידה

נטילת אחריות התלמיד על תהליך הלמידה. אפשרות בחירה מתוך הפעילויות המוצעות כל מיומנויות הלמידה מתורגלות (קריאה, כתיבה ודיבור) תרגול מעשי ואקטיבי ובניית ביטחון התלמיד ביכולותיו

מענה ללקיי למידה

קבוצות קטנות. למידה פעילה. סדר יום גמיש. הפסקות גמישות מותאמות ליכולות התלמיד. כל חומרי הלימוד מותאמים ללקויי למידה שפתיים.

למי מיועד

לתלמידים שנימצאים בפער מהציפיות. לתלמידים מיתקשים. לתלמידים שאינם מחוברים לתהליך למידת השפה. לתלמידים שהוריהם מעוניינים לקדם אותם מעבר לרמת הכיתה. לתושבים חוזרים שרוצים לשמר את רמת האנגלית ולקדם אותה. גילאי יסודי, חט"ב ותיכון. (החלוקה היא על בסיס גיל ורמה)
 • התמחות והתמקצעות בתחום הוראת האנגלית בדרך אחרת ששונה מהמקובל במערכת 
 • התמחות והתמקצעות בהוראת אנגלית ללקויי למידה
 • מעל 30 שנה של פעילות אנגלית בחופשות
 • ניהול מקצועי ומיומן
 • צוות מקצועי, מיומן ורב גילאי (מגיל 14 ועד 60+ )
 • צוות מורכב מדוברי אנגלית וגם עברית (יש מדריכים שאינם דוברי עברית)
 • הקייטנה באישור ובפיקוח משרד החינוך והרשות המקומית
 • ביטוח פרטי
הכפר-הירוק
 • ממוקם בצומת רמת השרון
 • כפר נוער ירוק
 • כיתות נוחות וממוזגות
 • שירותים צמודים
 • מיתקני התעמלות
 • בריכה
 • פינת חי, רפת ועוד
 • אבטחה היקפית 24 שעות ביממה
 • מיקלטים צמודים
 • חדר אוכל כשר
 • ארוחת עשר כוללת גבינות חומוס ירקות טונה
 • ארוחת צהריים חמה של הכפר הירוק (כולל צמחוני וטבעוני, ללא גלוטן) 
 • ארוחות כשרות 
בריכה
 • 3 פעמים בשבוע בצהריים
 • במקום בריכה אפשר להישאר בחדרים ולשחק באנגלית (מותנה במספר הילדים/מדריכים
 • בעלי שיער ארוך חייבים לאסוף את השיער
 • לפני הכניסה הראשונה לבריכה יש לעשות מבחן שחייה
 • על ההורים למלא טופס הצהרה לגבי השחייה
 • אנחנו ממלאים את דרישות משרד החינוך לגבי גילאי הילדים בבריכה העמוקה
 • מומלץ להביא תחליב הגנה ומגבת
 • הפעילות מתחילה בשעה 8:30 והנכם מתבקשים לא לאחר.
 • בד"כ יש מדריכים משעה 8 במיתחם.
 • הוראות הגעה ב waze –  לרשום: האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק חנייה. בבקרים עלול להיות מאוד עמוס ולכן מומלץ לתת לילדים להיכנס ברגל לכפר.

אירועים ופעילויות נוספים

כל יום שחייה בבריכה שבמיתחם (רק בכפר הירוק)

כל יום חמישי מסיבת סיום עם טקס מצטייני השבוע

כל יום חמישי הצגות ודיאלוגים

משחק שוק קח תן פעם בשבוע

תירגול דיאלוגים מיום שלישי

שיחות ודיאלוגים לפי הרמה והיכולת

המלצות
המלצות
בפסח 2015 שמחנו לקחת חלק בקייטנת אנגלית של "אביב אנגלית" היינו קבוצה של 5 ילדים מכיתה א.... ולמרות שאלה היו רק 5 ימים של 4.5 שעות כל יום הילדים הספיקו כמעט לסיים את תוכנית הקריאה, למדו מילים בסיסיות דרך מישחקים, חוו חווית למידה מרתקת ונהנו מאוד מהאווירה, מהמשחקים ומחווית הלמידה עצמה.אנחנו מאוד נהננו, אנחנו ממשיכים את התהליך בחוג שבועי וחוזרים בקיץ להמשך. וגם שמחים להמליץ לכל המעוניין מאחלת בהצלחה

יעל
יעל
מרגש ומקסים !!! יולי מאד נהנתה בלימודים באווירה הטובה ובכלל בכל ההתנהלות שהייתה תורמת ובונה. ציטוט: "דניאלה היא ממש קשוחה! אצלה לומדים ממש קשה." והוסיף, "זה מה שהייתי צריך בבית הספר - מורים קשוחים"

תמי
תמי
לדניאלה וצוות המורים, זו השנה השלישית שיעלי משתתפת בקייטנת אנגלית ואנו מרוצים מאד. ראשית, זו קייטנה איכותית ביותר בה האנגלית מועברת במקצועיות ובאינטנסיביות וכל זה BY THE WAY, באווירת קאנטרי ובריכה ושאר כיופים. הסיבה המרכזית שבחרנו שוב להרשם היא שהקייטנה הזו פשוט "מסדרת" את כל השנה באנגלית. הרבה תודה והערכה,

ענת
ענת
השיפור הכי גדול הוא ביחס שלו למקצוע. הוא היה מאוד מתוסכל וזה הקרין על היכולת שלו ללמוד ולהבין. הוא מאוד נהנה בקייטנה ובגלל שיש לו חוויה חיובית הוא מצליח ללמוד ולהפנים.אני חושבת ששניהם עשו קפיצה במהלך הקייטנה, אצל עומר זה מורגש יותר. תעדכני אותי כשיהיו לך פרטים סופיים לגבי לוחות הזמנים של החוגים. תודה רבה

שרון
שרון
שלחנו את מאיה בת השבע שעולה לכיתה ב לקייטנה כשנה לאחר שחזרנו לארץ מארה״ב בתום שהות של שש שנים. מאיה דוברת אנגלית ורצינו לשמר את השפה . מאיה למדה לקרא ממש יפה במשך השבועיים, מאוד נהנתה בקייטנה וחזרה חדורת מוטיבציה לקרוא ולהצטיין באנגלית! ושאלה אם אפשר לשלוח אותה גם לקייטנת קריאה בעברית , כך שהאוירה בקייטנה השפיעה על המוטיבציה שלה לצמוח בלימודים בכלל.
גלית
גלית
את "אביב אנגלית" ואת דניאלה הכרתי במקרה כאשר שוטטתי לי באינטרנט וחיפשתי לילדיי קייטנת אנגלית. "נפלתי" על האתר של אביב אנגלית במקרה והוא משך את עיניי. ילדיי, שהיו אז בני 10 ו – 7, יצאו מהקייטנה כך שבני בן ה - 7 החל לקרוא באנגלית ובתי החלה לקשקש קצת (דבר ממנו חששה ביותר) והכי חשוב – הם אפילו נהנו!!! ואפילו מאוד!!!! משם החל "הרומן" בינינו - הילדה הלכה נוטלת חלק בחוגים במשך השנה ובכל קייטנה הם באו יחד ושיפרו את האנגלית מאוד. זה כל כך מוצלח ככה שבכל שבועיים קייטנה לומדים את מה שלומדים בחצי שנה של חוגים והעיקר - "השנאה" הגדולה של בתי לאנגלית התחלפה לה אפילו בהתלהבות קלה... כיום אנחנו מה"מכורים" ויודעים שבכל שנה בקיץ עושים "מרתון" או "קייטנה" וזה נותן קפיצה ענקית לשנה שלמה. אז תודות לדניאלה ולמורים הנפלאים.

דנה
יעל

שאלות ותשובות

ראיתי הרבה בעלי תואר ראשון ושני שאינם יודעים להציג עצמם באנגלית. אינם יודעים להסביר על מטרות האירגון באנגלית. פוחדים להשתתף בישיבות עם עמיתים או לקוחות מחו"ל בגלל שהאנגלית שלהם אינה טובה מספיק. או אפילו הנדסאי שלא יכול לקרא על התוכנה החדשה ששלחו מחו"ל…"
המטרה, כמו שאני רואה אותה, היא לא המבחן הבא או הציון הבא, אלא העתיד של התלמיד אחרי תקופת הלימודים. המטרה היא החיים ולא הבגרות!
האנגלית צריכה להיות שרוייה בפינו כמו העברית. אין מנוס. מי שרוצה להתקדם בקריירה, חייב יהיה לדבר אנגלית ברמה טובה תקינה ונעימה לאוזן של השומע." 

בקיץ הכיתה עוצרת ולא מתקדמת ולנו יש הזדמנות לקדם ולהתקדם. בקיץ אין מבחנים ולחצים, הזמן עומד לרשותנו. אנחנו יכולים להיכנס ל"בועה" שלנו כדי לעשות כל מה שלא ניתן לעשות בשנת הלימודים. משנים מקום, משנים אווירה וגם משנים שיטות וספרי לימוד.

יש ילדים שלא רוצים להגיע לקייטנה כי זה ילדותי מדי ויש ילדים שלא רוצים לשמוע מהאנגלית. איך משכנעים? הנה כמה דרכים:
1. כדאי לדעת אנגלית. מחשב, כדורגל, שירים, נסיעות… כל הורה ימצא את המטרה הנכונה לילד שלו.
2. כדאי לנצל את הקיץ ולהדביק את הכיתה, להפתיע את המורה והתלמידים. זיכרו- אף אחד לא רוצה להיות בהקבצה נמוכה. אף אחד לא רוצה לקבל ציונים נמוכים.
3. לומדים יעיל ומהר. מתקדמים ממש מהר ונהנים מההתקדמות ומהלמידה.
4. הספרים והשיטות ממש שונים ולכן אנחנו מתחייבים על הנאה ועל הצלחה! אין ילד שלא מצליח!
5. אנחנו משלבים הרבה משחקים וסדר היום מתנהל בגמישות מירבית.
6. אפשר לבחור ולשלב שירים, ריקודים, הצגות ושיחות. כל אחד לפי מה שמתאים לו. והודות לשיתוף הפעולה עם קייטנת FAMILY אנחנו מגוונים השנה יותר מתמיד.
7. בכפר הירוק אנחנו שוחים 3 פעמים בשבוע בבריכה , וגם מטיילים במרחבי הכפר.

במאמר מוסגר – הקייטנות מתקיימות כבר מעל 20 שנה, ולמרות שזה יישמע מופרך הילדים מאוד נלהבים לבוא. הם מרגישים מיד את ההבדל ולא מוכנים להפסיד אף יום. אף אחד לא מאחר.
הם מגיעים בבוקר ומיד פותחים את הספרים ועובדים, הם מתקדמים ונהנים והתוצאות באות מיד לידי ביטוי. לפעמים קוראים להם לשחק והם מבקשים קודם לסיים את העמוד:) "באחת משיחות הסיכום הסברתי להורים כי הילדים הם חכמים. הם מודעים לבעיה שיש להם באנגלית, מרגישים בהבדל ובהתקדמות כבר ביום הראשון ולכן המוטיבציה שלהם לבוא היא מאוד גבוהה, גם אם הם צריכים לקום מוקדם." אומרת דניאלה.

אנחנו מתמחים בליקויי למידה, ובתוך כך – מתאימים גם לגדולים. לפעמים גם ילדים בכיתות ז' וח' רק מתחילים לקרוא, ואנחנו מאפשרים לכולם ללמוד ולהבין בקצב שלהם.
יש לנו פתרון לכל קושי!
1. למתקשים בקריאה
2. למתקשים בכתיבה
3. למתקשים בזיכרון אוצר מילים
4. למתקשים בהבנת הנקרא
5. למתקשים בדקדוק
6. למתקשים בדיבור
אנחנו מלמדים בשיטה ייחודית: למידה פרטנית בקבוצות קטנטנות!

המדריכים
באביב אנגלית מקפידים מאד על האווירה וגיוס המורים והמדריכים המתאימים. אלה לא רק מורים ממערכת החינוך אלא כאלה שעברו הכשרה באביב אנגלית ומלמדים בשיטה הייחודית למקום. יש מבוגרים, צעירים ויש גם עוזרי הוראה צעירים. כולם דוברי אנגלית ברמת שפת אם וחלקם לא מדבר עברית. לכל קבוצה יהיה גם דובר עברית.
העבודה מתבצעת בקבוצות קטנות, לרוב בין 4-5 ילדים אבל לפעמים מורה עובד עם תלמיד או שניים בנפרד.
המורים גם אחראים על האווירה. בהיותם צעירים יוצאי ארצות דוברות אנגלית הם ישלבו שירים, משחקים וריקודים.

חומרי הלימוד
אחד הגורמים החשובים להצלחת למידה היא שיטת הלימוד והחומרים מהם לומדים.
"אביב אנגלית בדרך אחרת" פיתחה וכתבה מעל 20 ספרים ב-3 קטגוריות שונות:
1. הקניית הקריאה – SoftRead 
2. הקניית השפה – SoftTalk
3. הבנת הנקרא – 4 חלקים
בנוסף קיימים המשחקים הדידקטיים, שלנו ושל gamelish וגם מישחקים דיגיטליים מקוריים שלנו.

אנחנו לא צריכים הגדרות של סדר יום וגם הילדים לא.
בכל יום ראשון מצטרפים ילדים חדשים אחרי שביום חמישי שלפניו עזבו אחרים, לכן ימי ראשון יתחילו לרוב בפעילות גיבוש בחוץ.
אחר כך נגשים לעניין – למידה פרטנית. בסביבות 10 מקבלים ארוחה קלה ולאחר מכן סיור/טיול בכפר, אך חלק מהילדים שמעדיפים ללמוד או לשחק יישארו .
עד 13:00 נמשיך בלמידה ובמשחקים המלמדים אנגלית לסירוגין. מי שיכול ללמוד יותר-ילמד, מי שפחות ייצא למשחקים או לשיחות. אנחנו מציעים לילדים או שהם מבקשים ואנחנו בודקים ביחד איתם מה נכון להם – כמה התקדמו וכמה עבדו. הכל נעשה בשיתוף פעולה עם התלמידים.

בהמשך השבוע יוקדשו השעות הראשונות ללמידה. יש ילדים שכבר ב 8:15 יושבים עם החוברות ועובדים. לקראת ארוחת הצהריים תמיד נשחק!
לקראת  13:00 הולכים לחדר האוכל ועד אז יש 2 הפסקות, בדרך כלל.
3 פעמים בשבוע הולכים לבריכה או נישארים בחדרים לפעילות חופשית:  עבודה בספרים, הקראה, משחק, שיחה וכו.
איסוף מהבריכה בשעה 14:45 או מהחדרים עד 15:00. 

בכל יום חמישי חגיגה! בבקר מתרגלים דיאלוגים ושירים למסיבת יום חמישי בה כולם מופיעים בפני כל ילדי הקייטנה, מקבלים תעודות הערכה וזוללים ממתקים וחטיפים.

בריכה
אנחנו נכנסים לבריכה 3 פעמים בשבוע. המדריכים  יושבים על שפת הבריכה. לקטנטנים בריכה משלהם. הבריכה ברובה מקורה כך שגם לא חשופים לשמש ישירה. אנחנו דואגים שהילדים ימרחו במקדמי הגנה, כך שהילדים בטוחים ואין מה לדאוג. אם יש ספק, נשמח שתבואו לראות את הבריכה. המלצה חמה! לא לוותר על הבריכה כי היא גורם מרענן מהנה ומגבש! ילד שירצה לוותר על הבריכה מדי פעם יעסוק בפעילויות אחרות – יש ילדים שמעדיפים ללמוד ולא ללכת לבריכה 🙂

אפשר להצטרף בכל יום ראשון מתחילת יולי.
המחירים מופיעים בצורה מפורטת וברורה באתר.
אפשר לשלם בכרטיסי אשראי ועל ידי העברה בנקאית. אין קבלת צ'קים ואין קבלת מזומנים. 
תלמיד חוזר, אח נוסף ושבוע נוסף זוכים בהנחה של 5%. 

המחירים כוללים ספר ראשון בלבד על כל שבועיים של תשלום.