שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

הקדמה

ראיתי הרבה בעלי תואר ראשון ושני שאינם יודעים להציג עצמם באנגלית. אינם יודעים להסביר על מטרות האירגון באנגלית. פוחדים להשתתף בישיבות עם עמיתים או לקוחות מחו"ל בגלל שהאנגלית שלהם אינה טובה מספיק. או אפילו הנדסאי שלא יכול לקרא על התוכנה החדשה ששלחו מחו"ל…"
המטרה, כמו שאני רואה אותה, היא לא המבחן הבא או הציון הבא, אלא העתיד של התלמיד אחרי תקופת הלימודים. המטרה היא החיים ולא הבגרות!
האנגלית צריכה להיות שרוייה בפינו כמו העברית. אין מנוס. מי שרוצה להתקדם בקריירה, חייב יהיה לדבר אנגלית ברמה טובה תקינה ונעימה לאוזן של השומע." 

בקיץ הכיתה עוצרת ולא מתקדמת ולנו יש הזדמנות לקדם ולהתקדם. בקיץ אין מבחנים ולחצים, הזמן עומד לרשותנו. אנחנו יכולים להיכנס ל"בועה" שלנו כדי לעשות כל מה שלא ניתן לעשות בשנת הלימודים. משנים מקום, משנים אווירה וגם משנים שיטות וספרי לימוד.

יש ילדים שלא רוצים להגיע לקייטנה כי זה ילדותי מדי ויש ילדים שלא רוצים לשמוע מהאנגלית. איך משכנעים? הנה כמה דרכים:
1. כדאי לדעת אנגלית. מחשב, כדורגל, שירים, נסיעות… כל הורה ימצא את המטרה הנכונה לילד שלו.
2. כדאי לנצל את הקיץ ולהדביק את הכיתה, להפתיע את המורה והתלמידים. זיכרו- אף אחד לא רוצה להיות בהקבצה נמוכה. אף אחד לא רוצה לקבל ציונים נמוכים.
3. לומדים יעיל ומהר. מתקדמים ממש מהר ונהנים מההתקדמות ומהלמידה.
4. הספרים והשיטות ממש שונים ולכן אנחנו מתחייבים על הנאה ועל הצלחה! אין ילד שלא מצליח!
5. אנחנו משלבים הרבה משחקים וסדר היום מתנהל בגמישות מירבית.
6. משלבים שירים, ריקודים, הצגות ושיחות. כל אחד לפי מה שמתאים לו.
7. בכפר הירוק אנחנו בבריכה כל יום, וגם מטיילים במרחבי הכפר.

במאמר מוסגר – הקייטנות מתקיימות כבר מעל 20 שנה, ולמרות שזה יישמע מופרך הילדים מאוד נלהבים לבוא. הם מרגישים מיד את ההבדל ולא מוכנים להפסיד אף יום. אף אחד לא מאחר.
הם מגיעים בבוקר ומיד פותחים את הספרים ועובדים, הם מתקדמים ונהנים והתוצאות באות מיד לידי ביטוי. לפעמים קוראים להם לשחק והם מבקשים קודם לסיים את העמוד:) "באחת משיחות הסיכום הסברתי להורים כי הילדים הם חכמים. הם מודעים לבעיה שיש להם באנגלית, מרגישים בהבדל ובהתקדמות כבר ביום הראשון ולכן המוטיבציה שלהם לבוא היא מאוד גבוהה, גם אם הם צריכים לקום מוקדם." אומרת דניאלה.

אנחנו מתמחים בליקויי למידה, ובתוך כך – מתאימים גם לגדולים. לפעמים גם ילדים בכיתות ז' וח' רק מתחילים לקרוא, ואנחנו מאפשרים לכולם ללמוד ולהבין בקצב שלהם.
יש לנו פתרון לכל קושי!
1. למתקשים בקריאה
2. למתקשים בכתיבה
3. למתקשים בזיכרון אוצר מילים
4. למתקשים בהבנת הנקרא
5. למתקשים בדקדוק
6. למתקשים בדיבור
אנחנו מלמדים בשיטה ייחודית: למידה פרטנית בקבוצות קטנטנות!

המדריכים
באביב אנגלית מקפידים מאד על האווירה וגיוס המורים והמדריכים המתאימים. אלה לא מורים ממערכת החינוך אלא כאלה שעברו הכשרה באביב אנגלית ומלמדים בשיטה הייחודית למקום. יש מבוגרים, צעירים ויש גם עוזרי הוראה צעירים. כולם דוברי אנגלית ברמת שפת אם וחלקם לא מדבר עברית. לכל קבוצה יהיה גם דובר עברית.
העבודה מתבצעת בקבוצות קטנות, לרוב בין 4-5 ילדים אבל לפעמים מורה עובד עם תלמיד או שניים בנפרד.
המורים גם אחראים על האווירה. בהיותם צעירים יוצאי ארצות דוברות אנגלית הם ישלבו שירים, משחקים וריקודים.

חומרי הלימוד
אחד הגורמים החשובים להצלחת למידה היא שיטת הלימוד והחומרים מהם לומדים.
"אביב אנגלית בדרך אחרת" פיתחה וכתבה מעל 12 ספרים ב-3 קטגוריות שונות:
1. הקניית הקריאה – SoftRead 
2. הקניית השפה – SoftTalk
3. הבנת הנקרא – 3 חלקים
בנוסף קיימים המשחקים הדידקטיים, שלנו ושל gamelish וגם תוכנות מחשב מקוריות שלנו.

אנחנו לא צריכים הגדרות של סדר יום וגם הילדים לא.
בכל יום ראשון מצטרפים ילדים חדשים אחרי שביום חמישי שלפניו עזבו אחרים, לכן ימי ראשון ושני בבקר יתחילו לרוב בפעילות גיבוש בחוץ.
אחר כך נגשים לעניין – למידה פרטנית. בסביבות 10 מקבלים ארוחה קלה ולאחר מכן סיור/טיול בכפר, אך חלק מהילדים שמעדיפים ללמוד או לשחק יישארו .
עד 13:00 נמשיך בלמידה ובמשחקים המלמדים אנגלית לסירוגין. מי שיכול ללמוד יותר-ילמד, מי שפחות ייצא למשחקים או לשיחות. אנחנו מציעים לילדים או שהם מבקשים ואנחנו בודקים ביחד איתם מה נכון להם – כמה התקדמו וכמה עבדו. הכל נעשה בשיתוף פעולה עם התלמידים.

בהמשך השבוע יוקדשו השעות הראשונות ללמידה. יש ילדים שכבר ב 8:15 יושבים עם החוברות ועובדים. לקראת ארוחת הצהריים תמיד נשחק!
בשעה 13:00 חלק מהקטנים הולך הביתה והרוב לחדר האוכל. עד 13:00 יש 2 הפסקות, בדרך כלל.
בשעה 14:15חוזרים לפעילות, לפי היכולות והרצונות של כל אחד. עבודה בספרים, הקראה, משחק, שיחה וכו.
בשעה 15:00 נכנסים לבריכה לשעה. לאחר מכן משחקים עד לאיסוף.

בכל יום חמישי חגיגה! בבקר מתרגלים דיאלוגים ושירים למסיבת יום חמישי בה כולם מופיעים בפני כל ילדי הקייטנה, מקבלים תעודות הערכה ופרסים, וזוללים ממתקים וחטיפים.

בריכה
אנחנו נכנסים לבריכה בשעה 15:00, בשעה הזאת הבריכה כמעט ריקה. מדריך תורן נכנס למים ועוד 2 יושבים על שפת הבריכה. לקטנטנים בריכה משלהם.הבריכה ברובה מקורה כך שגם לא חשופים לשמש ישירה. אנחנו דואגים שהילדים ימרחו במקדמי הגנה, כך שהילדים בטוחים ואין מה לדאוג. אם יש ספק, נשמח להראות לכם את הבריכה. המלצה חמה! לא לוותר על הבריכה כי היא גורם מרענן מהנה ומגבש! ילד שירצה לוותר על הבריכה מדי פעם יעסוק בפעילויות אחרות – יש ילדים שמעדיפים ללמוד ולא ללכת לבריכה 🙂

אפשר להצטרף בכל יום ראשון מה- 7.7.19.
המחירים מופיעים בצורה מפורטת וברורה באתר.
אפשר לשלם בכרטיסי אשראי ועל ידי העברה בנקאית. אין קבלת צ'קים ואין קבלת מזומנים. 
אח נוסף 5% הנחה.
שבוע מעל לשבועיים הראשונים- 5% הנחה.
המחירים כוללים ספר אחד בלבד על כל שבועיים של תשלום.

מעונינים להירשם?

לחצו על הכפתור ומלאו את הטופס המקוון יש למלא את כל הפרטים כולל פרטים לגבי יכולות למידה ושחייה של התלמיד וכולל מגבלות רפואיות ורגישויות שבועיים לפני פתיחת המחזור שלכם יש להשלים תשלום

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות של הורים בנושא הקייטנה שנשאלו במהלך השנים יכולים לעזור גם לכם. בעמוד זה תוכלו לקבל תשובות על: למה ללמוד בקיץ? חיבור הילד לאנגלית? יחוד השיטה? סדר יום? מהם התאריכים? ומה מדיניות התשלום?

• נסיון ידע ופורמליות 

• למי מיועד 

• המיקום – הכפר הירוק 

• סדר יום גמיש

• ארוחות

• בריכה

• דרכי הגעה

 
סגירת תפריט
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן